O firmě Drum Workshop

The Drummers Choice znamená u DW víc, než jen slogan. Je to fakt. Po více než třiceti letech inovací a neúnavného odhodláni vylepšovat způsoby výroby bicích nástrojů jsou DW bubny, pedály a hardware standardem, se kterým se srovnávají všichni ostatní. Dostat se do této fáze znamená více než znát práci s nástrojem nebo pár dobrých nápadů. Chce to opravdové nadšení pro navrhování a výrobu toho nejlepšího. "Je pozoruhodné, že i po 30 letech je nadšení pro práci stejné, jako když jsme začali," řika Zakladatel a president DW Don Lombardi.
Vše začalo v roce 1972, kdyz Don ve svych 26 letech otevřel malou školu v Santa Monice v Californii. Toto studio nazval Drum Workshop a nabízel soukromé hodiny a také každý měsic workshopy.

"O bicí nástroje jsem se začal zajímat ve dvanácti letech u místního učitele v obchodě s hudebnimi nástroji," vzpominá Don. "Za ta léta jsem měl spoustu skvělých zkušeností s renomovanými učitely, takže moje laska k bicím se ještě zvětšila, stejně jako k vyučování a snaze se o bicích něco nového naučit. Hned jak jsem udělal řidičák, dojižděl jsem vyučovat do obchodu s nástroji, kde jsem se před tím učil já."
Když John Good, který je nyní vice presidentem DW, uviděl inzerát s nabídkou lekcí v Drum Workshop, tak se tam v sedmnácti letech přihlásil, aby se zlepšil ve hře a zbavil se zlozvyků.
"Po třech měsících lekcí za mnou přišel Don a řekl: Měl jsem spoustu úspěšných studentů, ale nemyslím, že ty budeš jedním z nich," směje se John. "Tak jsem řekl: Fajn... a co teď budeme dělat?" Když si Don uvědomil, že režijní náklady spolknou veškeré jeho příjmy, přivedl investory a další učitele a začal prodávat paličky, učebnice a bicí, aby pokryl náklady. Johna zaměstnal na částečný úvazek jako obchodníka a pak spolu trávili hodiny diskusemi
o tom, jak posunout umění hry na bicí dál tím, že budou vylepšovat nástroje.
"Tady jsme našli spolecné nadšení pro věc", vzpomíná John. "Strávili jsme hodiny mluvením
o nápadech, jak vylepšit naše výrobky. Ani jsme se nenadáli a byli jsme společníky."
Z těchto seancí vzešel prvni výrobek DW. Donův novy návrh výškově nastavitelné stoličky. Když jich prodávali kolem šesti měsíčně, odešel John ze sve původní práce a začal naplno pracovat pro Dona. "Poté co jsme strávili den vyučováním, odsunuli jsme bicí soupravy ke stranám a vytáhli jsme stoly, na kterých jsme montovali stoličky," vzpomina Don. "Pak jsem vetšinou odchazel hrát a John zůstal do noci a montoval stoličky, aby splnil zakazky. Dokonce jsem koupil i šici stroj na vršky stoliček, ale John se zarekl, ze žádné šití dělat nebude."
Když DW dostali objednávku na 100 stoliček od Camco Drum Co., Don a John si uvědomili, že mají něco, co se bude dobře prodávat. O třicet let později nabízí DW vylepšenou verzi této stoličky, vyrobenou z lehčího materiálu s názvem 6100 Adjustable Trap-Case Seat.
"Vždycky jsem snil o tom, že vyrobím lehkou stoličku, ale tenkrát jsme na to neměli peníze," řiká Don. "V tuto novou stoličku mám stejnou důvěru, jako jsem měl v tu původní tenkrát.
Jenže když u DW vytvořili původní koncept stoličky, jejich výrobní kapacita a počet zaměstnanců stačil na výrobu dvanácti stoliček za měsíc, nikoli 100. Don stále ještě vyučoval a hrál večerní koncerty a John zboži vyráběl. V této době, v roce 1977, přišel za Donem majitel Camco Drum Co. Tom Beckman s nabídkou, že jim prodá načiní Camco, formy a razidla, které používali k výrobě hardware. Prostě vše, kromě jména Camco. Toto Donovi umožnilo rozšířit kapacitu pro výrobu stoliček a také rozšířit sortiment. Don se tehdy rozhodl přejít od vyučování a prodeje k výrobě.
"Nikdy mě nenapadlo, že by se nám to nemělo povést," říká Don. "Díky našemu mini-úsěechu se stoličkami jsme se naučili, že pokud bubeníkům nabídneme něco, co jim pomůže při hraní, budeme mít úspěch. Samozřejmě mít chuť něco vyrábět a mít na to penize jsou dvě různé věci."

Kontaktujte nás na adrese: Fügnerovo nábřeží 43, Bílovice nad Svitavou 66401, nebo ve vybraných prodejnách...